Інформація про попередні висновки у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції № 145-26.13/187-21 та її розгляд на засіданні АМКУ

Опубліковано 09 червня 2023 року о 12:24

(Відповідачі: ПП «БУДСЕРВІС», ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР»)

 Відповідно до пункту 26 Правил розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (Правила розгляду справ), затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19 квітня 1994 року № 5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 6 травня 1994 року за № 90/299 (у редакції розпорядження Антимонопольного комітету України від 29 червня 1998 року № 169-р) (із змінами) Антимонопольний комітет України повідомляє таке.

За результатами розслідування у справі № 145-26.13/187-21, розгляд якої розпочато розпорядженням державного уповноваженого Комітету від 22.11.2021 № 03/331-р за ознаками вчинення приватним підприємством «БУДСЕРВІС» і товариством з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» порушень, передбачених пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю – «Реконструкція дорожнього покриття вул. Героїв Дніпра (ділянка від перехрестя вул. Чернігівська до вул. Фестивальна) м. Славутич, Київська область» (оголошення № UA-2020-03-20-003776-b), торгів на закупівлю – «Капітальний ремонт дорожнього покриття ділянки автомобільної дороги по вулиці Пономаренка в с. Студеники Переяслав-Хмельницького району Київської області» (оголошення № UA-2020-03-20-003312-b), торгів на закупівлю – «Капітальний ремонт дороги по вул. Польова в с. Черняхів Кагарлицького району Київської області» (оголошення № UA-2020-04-14-000613-b), торгів на закупівлю – «Реконструкція будівлі школи та м майстерні Піївської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів в с. Пії Ржищівської міської ради Київської області» (оголошення № UA-2020-03-19-001776-b), торгів на закупівлю - «Будівництво нового кладовища в м. Славутич, Київська область, (оголошення № UA-2020-03-19-001708-b), торгів на закупівлю - «Капітальний ремонт дороги по вул. Ярова від буд. № 73 до перехрестя з вул. Остромирська в сел. Гостомель, Київська область» (оголошення № UA-2020-03-19-000692-b), торгів на закупівлю - «Капітальний ремонт дорожнього покриття під’їзду до масиву воїнів АТО та вул. Ромашкова в с. Дружня, Бородянського району, Київської області» (оголошення № UA-2020-04-01-002621-b), торгів на закупівлю – «Амбулаторія первинної медичної допомоги по вул. Центральна, 75 в с. Іванівка Білоцерківського р-ну Київської області – будівництво» (оголошення № UA-2019-08-09-001542-a), проведених Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації, складено подання про попередні висновки від 26.05.2023 № 145-26.13/187-21/149-спр.

Відповідно до подання про попередні висновки від 26.05.2023 № 145-26.13/187-21/ 149-спр у справі № 145-26.13/187-21 пропонується:

Визнати, що товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» і приватне підприємство «БУДСЕРВІС» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Амбулаторія первинної медичної допомоги по вул. Центральна, 75 в с. Іванівка Білоцерківського р-ну Київської області – будівництво» (оголошення № UA-2019-08-09-001542-a), проведених Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації.

За порушення, зазначене у пункті 1 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

За порушення, зазначене у пункті 1 резолютивної частини подання, накласти на приватне підприємство «БУДСЕРВІС» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Визнати, що товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» і приватне підприємство «БУДСЕРВІС» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Капітальний ремонт дороги по вул. Ярова від буд. № 73 до перехрестя з вул. Остромирська в сел. Гостомель, Київська область» (оголошення № UA-2020-03-19-000692-b), проведених Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації.

За порушення, зазначене у пункті 4 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

За порушення, зазначене у пункті 4 резолютивної частини подання, накласти на приватне підприємство «БУДСЕРВІС» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Визнати, що товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» і приватне підприємство «БУДСЕРВІС» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Будівництво нового кладовища в м. Славутич, Київська область, (оголошення № UA-2020-03-19-001708-b), проведених Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації.

За порушення, зазначене у пункті 7 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

За порушення, зазначене у пункті 7 резолютивної частини подання, накласти на приватне підприємство «БУДСЕРВІС» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Визнати, що товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» і приватне підприємство «БУДСЕРВІС» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Реконструкція будівлі школи та майстерні Піївської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів в с. Пії Ржищівської міської ради Київської області» (оголошення № UA-2020-03-19-001776-b), проведених Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації.

За порушення, зазначене у пункті 10 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

За порушення, зазначене у пункті 10 резолютивної частини подання, накласти на приватне підприємство «БУДСЕРВІС» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Визнати, що товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» і приватне підприємство «БУДСЕРВІС» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Капітальний ремонт дорожнього покриття ділянки автомобільної дороги по вулиці Пономаренка в с. Студеники Переяслав-Хмельницького району Київської області» (оголошення № UA-2020-03-20-003312-b), проведених Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації.

За порушення, зазначене у пункті 13 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

За порушення, зазначене у пункті 13 резолютивної частини подання, накласти на приватне підприємство «БУДСЕРВІС» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Визнати, що товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» і приватне підприємство «БУДСЕРВІС» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Реконструкція дорожнього покриття вул. Героїв Дніпра (ділянка від перехрестя вул. Чернігівська до вул. Фестивальна) м. Славутич, Київська область» (оголошення № UA-2020-03-20-003776-b), проведених Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації.

За порушення, зазначене у пункті 16 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

За порушення, зазначене у пункті 16 резолютивної частини подання, накласти на приватне підприємство «БУДСЕРВІС» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Визнати, що товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» і приватне підприємство «БУДСЕРВІС» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Капітальний ремонт дорожнього покриття під’їзду до масиву воїнів АТО та вул. Ромашкова в с. Дружня, Бородянського району, Київської області» (оголошення № UA-2020-04-01-002621-b), проведених Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації.

За порушення, зазначене у пункті 19 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

За порушення, зазначене у пункті 19 резолютивної частини подання, накласти на приватне підприємство «БУДСЕРВІС» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Визнати, що товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» і приватне підприємство «БУДСЕРВІС» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлю «Капітальний ремонт дороги по вул. Польова в с. Черняхів Кагарлицького району Київської області» (оголошення № UA-2020-04-14-000613-b), проведених Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації.

За порушення, зазначене у пункті 22 резолютивної частини подання, накласти на товариство з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

За порушення, зазначене у пункті 22 резолютивної частини подання, накласти на приватне підприємство «БУДСЕРВІС» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Керівники ПП «БУДСЕРВІС» та ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» та/або уповноважені ними особи мають змогу отримати або ознайомитися зі змістом зазначеного подання та матеріалами справи у приміщенні Антимонопольного комітету України за адресою: м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45, каб. 325, тел. (044) 594-68-15, (044) 594-64-38.

ПП «БУДСЕРВІС» та ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» мають право надати свої міркування, пропозиції або заперечення щодо висновків та пропозицій, викладених у поданні.

У разі надання заперечень щодо висновків і пропозицій, викладених у поданні, необхідно надати докази, які їх підтверджують.

Одночасно повідомляємо, що розгляд Антимонопольним комітетом України справи № 145-26.13/187-21 відбудеться 15 червня 2023 року о 11.00 годині.

Місце розгляду справи: Антимонопольний комітет України, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45, перший поверх (зал засідань).

Керівники ПП «БУДСЕРВІС» та ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕСКАР» або їх представники, повноваження яких мають бути оформлені належним чином, можуть взяти участь у засіданні Комітету. При цьому, з метою завчасного оформлення перепустки пропонуємо до 15.00 години 14 червня 2023 року повідомити прізвище, ім’я та по-батькові особи, яка братиме участь у зазначеному засіданні, за телефонами (044) 594-68-15, (044) 594-64-38.

У разі зміни дати проведення розгляду справи буде повідомлено про це додатково.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux