До уваги учасників ринку послуг з переробки цукрового буряку. Запропоновані ТОВ «РАДЕХІВСЬКИЙ ЦУКОР» зобовʼязання в рамках справи про економічну концентрацію

Опубліковано 09 жовтня 2023 року о 14:57

Комітет здійснює розгляд справи № 126-25/6-23-ЕК про концентрацію у вигляді придбання товариством з обмеженою відповідальністю «Радехівський цукор» (с. Павлів, Червоноградський р-н, Львівська обл.) активів приватного акціонерного товариства «Гнідавський цукровий завод» (с. Рованці, Луцький р-н, Волинська обл.), що знаходяться за адресою: Волинська обл., Луцький р-н, с. Рованці, вул. Промислова, 3, та забезпечують здійснення діяльності із виробництва цукру білого (бурякового) (далі – Активи). 

Під час оцінки впливу заявленої концентрації на конкурентне середовище на задіяних товарних ринках, Комітетом виявлено підстави для заборони концентрації у вигляді наявності загроз негативного впливу на конкуренцію, зокрема на ринку послуг з переробки цукрового буряку в зоні охоплення з радіусом 132 км навколо Активів. 

У зв’язку з цим, під час розгляду справи, відповідно до частини другої статті 31 Закону України «Про захист економічної конкуренції» (далі – Закон) учасникам концентрації надана можливість надати пропозиції щодо зобов'язань, які готові взяти на себе учасники заявленої концентрації, що усували б відповідний негативний вплив концентрації на конкуренцію та дозволили б органу Комітету прийняти рішення про надання дозволу на зазначену концентрацію.

На виконання вимог Закону ТОВ «Радехівський цукор» надало пропозиції щодо зобов’язань такого змісту:

1. З метою усунення потенційних ризиків обмеження конкуренції у зв’язку із здійсненням концентрації шляхом придбання товариством з обмеженою відповідальністю «Радехівський цукор» (с. Павлів, Червоноградський р-н, Львівська обл.) активів приватного акціонерного товариства «Гнідавський цукровий завод» (с. Рованці, Луцький р-н, Волинська обл.), що знаходяться за адресою: Волинська обл., Луцький р-н, с. Рованці, вул. Промислова, 3, та забезпечують здійснення діяльності із виробництва цукру білого (бурякового), зокрема, на ринку послуг з переробки цукрового буряку в зоні охоплення з радіусом 132 км навколо Активів, ТОВ «Радехівський цукор» зобов’язується про­тягом п’яти років з моменту здійснення заявленої концентрації:

(1) не встановлювати різних умов до рівнозначних угод щодо переробки цукрових буряків на дава­льницьких умовах та не встановлювати таких умов переробки цукрових буряків на давальниць­ких умовах, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку;

(2) не обмежувати здатність бурякоздавачів самостійно визначати яка частина від загальної кіль­кості цукрових буряків передається ТОВ «Радехівський цукор» на умовах купівлі-продажу, а яка частина на давальницьких умовах.

(3) не допускати необґрунтованої відмови бурякоздавачам, які знаходяться в районі охоплення 132 км від місця знаходження активів Гнідавського цукрового заводу, від надання послуг переробки цукрового буряку, а саме: за наявності запитів з боку таких бурякоздавачів, виражених у тому числі в офіційних листах та/або за допомогою засобів електронної пошти, забезпечити надання послуг з переробки цукрових буряків на давальницьких умовах;

(4) здійснювати перевезення за власний рахунок або здійснювати повну компенсацію транспорт­них витрат пов’язаних із перевезенням цукрових буряків на відстань до 132 км всім бурякоздавачам, які знаходяться в районі охоплення 132 км від місця знаходження активів Гнідавського цукрового заводу;

(5) пропонувати бурякоздавачам укладення довгострокових (строком до трьох років) договорів переробки цукрових буряків та, при цьому, не обмежувати здатність бурякоздавачів самостійно визначати менший строк таких договорів;

(6) забезпечити, що бурякоздавачі, які знаходяться в районі охоплення 132 км від місця знахо­дження активів Гнідавського цукрового заводу, в результаті переробки на давальницьких умовах зданих ним цукрових буряків, отримуватимуть у власність не менше 74 кг цукру з 1 тони перероблених буряків (при базисній цукристості 16%), якщо такі бурякоздавачі є платниками ПДВ, та не менше 64 кг цукру з 1 тонни буряків (при базисній цукристості 16%), якщо такі буряко­здавачі не є платниками ПДВ.

2. З метою належного інформування Антимонопольного комітету України про стан виконання зобов’язань та вимог для здійс­нення відповідного контролю, ТОВ «Радехівський цукор» зобов’язується надавати протягом п’яти років, починаючи з року після на­дання дозволу Антимонопольного комітету України на заявлену концентрацію, один раз на рік, але в будь-якому разі не піз­ніше 20-го числа сьомого місяця календарного року копії документів та інформацію про:

копії договорів з бурякоздавачами, що діяли протягом попереднього року, щодо надання послуг з переробки цукрових буряків з усіма додатками, змінами та доповненнями. По од­ному примірнику кожного типового договору та типових документів (актів), які є невід’ємною частиною договорів, за умови, що такі договори та документи не відрізняються один від одного;

обсяги послуг переробки по кожному заводу окремо за підсумками останнього сезону цук­роваріння, у тому числі: власного цукрового буряку[1] та цукрового буряку, прийнятого на пе­реробку на давальницьких умовах, за формою, наведеною у таблиці 1 нижче:

 

 

Таблиця 1

Цукровий завод (адреса потужностей)

Сезон цукроваріння (початок – кінець)

Обсяги переробки цукрового буряку (тонн)

У тому числі:

Заванта-женість потужно-стей

власного цукрового буряку (тонн)

цукрового буряку, прийнятого на давальницьких умовах (тонн)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

перелік всіх споживачів (замовників) послуг з переробки цукрового буряку протягом останнього сезону цукроваріння та вартість наданих послуг по кожному цукровому заводу окремо, а також умови транспортування цукрових буряків цих споживачів за формою, наведеною у таблиці 2 нижче:

Таблиця 2

Назва суб’єкта господарю-вання (споживача), код ЄДРПОУ

Місцезнаходжен-ня земельної ділянки, з якої здійснювалось відвантаження цукрового буряку

Відстань від місця відванта-ження до цукрового заводу (км)

Умови транспор-тування цукрового буряку

Обсяг цукрового буряку, наданого на переробку (тонн)

Цукрис-тість буряку (%)

Обсяг цукру, відвантаженого споживачу: всього (тонн) / 

___кг за 1 тонну буряку

Відмітка про те, чи є буряко-здавач платником ПДВ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

копії всіх запитів, виражених у тому числі в офіційних листах та/або за допомогою засобів електронної пошти щодо надання послуг з переробки цукрових буряків на давальницьких умовах, по яким ТОВ «Радехівський цукор» було відмовлено в наданні послуг. Щодо кожного такого запиту – копії листів-відповідей, в яких вказані причини такої відмови. 

Враховуючи те, що Комітет не є експертом в галузі виробництва цукру з технологічної точки зору, а тому не може оцінити в достатній мірі, чи є такі зобов’язання пропорційними загрозам негативного впливу на конкуренцію заявленої концентрації, просимо зацікавлених осіб – власників цукрових заводів та суб’єктів господарювання, що здають цукрові буряки на переробку на давальницьких умовах, надсилати, у разі наявності, зауваження та пропозиції щодо змісту та строків таких зобов’язань на електронну адресу [email protected] та поштою до 16 жовтня 2023 року.


[1] Під власним цукровим буряком розуміється обсяги цукрового буряку, придбаного у третіх осіб.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux