Апеляційна інстанція залишила чинним штраф АМКУ у 15 млн грн накладений на ТОВ «СТЛ+М» за змову на закупівлях

Опубліковано 17 березня 2023 року о 12:29

15 березня 2023 року Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу ТОВ «СТЛ+М» у справі щодо оскарження рішення Тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України (від 02.12.2021 № 165-р/тк), яке стосувалося накладення штрафу за змову на закупівлях.

Нагадаємо, 2 грудня 2021 року ТАК АМКУ було винесено рішення щодо притягнення до відповідальності ТОВ «СТЛ+М» і «СОЮЗ ТРАНС ЛАЙН-1» (починаючи з 08.05.2020, перейменовано на товариство з обмеженою відповідальністю «МЛК ТРЕЙД ПЛЮС») за спотворення результатів торгів. Мова йде про закупівлі робіт на будівництво магістральної дороги на вул. Січових стрільців в м. Хмельницькому, яке проводило Управління капітального будівництва департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів виконавчого комітету Хмельницької міської ради за допомогою електронної системи Prozorro.

Під час розгляду справи було встановлено низку фактів, які свідчать про те, що відповідачі узгоджували свою поведінку під час підготовки до закупівлі та участі у ній. Зокрема було встановлено наявність спільних працівників та перехід працівника від одного з відповідачів до другого, спільне місцезнаходження відповідачів, використання ними одних і тих же адрес електронних поштових скриньок, однакових ІР-адрес одних і тих же засобів зв’язку. Також було встановлено факт надання поворотної фінансової допомоги одним відповідачем другому та наявність господарських відносин між відповідачами, зафіксовано синхронність їх дій під час участі у торгах та навіть наявність однакових властивостей завантажених файлів та схожості їх змісту й оформлення.

Справжність змагання під час проведення конкурсних процедур закупівель забезпечується таємністю інформації у пропозиціях конкурсних торгів. Забезпечити ж таку таємність можливо лише за умови, що учасники торгів під час підготовки своїх конкурсних пропозицій діють самостійно, незалежно від інших учасників.

На основі цих та низки інших фактів ТАК АМКУ визнав відповідачів причетними до порушення, передбаченого пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

За вчинення порушення на ТОВ «СТЛ+М» накладено штраф у розмірі 15 522 720,00 грн. Другого відповідача Комітетом було оштрафовано на 339 999 грн.

Нагадаємо, згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.

З відповідними Зведеними відомостями щодо спотворення результатів торгів можна ознайомитися за цим посиланням на сайті АМКУ (постійно оновлюється).

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux