Антимонопольний комітет України завершив дослідження ринку стрілочних переводів для залізничних колій загального користування та схвалив відповідний звіт.
В Україні необхідною умовою для використання стрілочних переводів є наявність сертифікату відповідності.
Під час дослідження Комітет встановив, що у період з 01.01.2016 по 30.06.2018 виробниками стрілочних переводів, що мали необхідні сертифікати відповідності були:
При цьому ДП «Орган з сертифікації автоматизованих та автоматичних систем управління та умов процесу перевезення на залізничному транспорті» рішенням від 28.03.2016 № 097/05А анулював видані КСЗ чинні атестати виробництва - та сертифікати відповідності.
Відтак з 01.01.2016 по 30.06.2018 ДнСЗ залишився єдиним виробником цієї продукції в Україні, що має необхідні сертифікати відповідності.
Також Комітет встановив, що у зазначений період стрілочні переводи в Україну не імпортувалися. Основними перешкодами для вступу нових гравців на цей український ринок були:
Водночас ДнСЗ не довів Комітету, що мав конкурентів та зазнавав конкуренції на товарному ринку у цей період.
З огляду на зазначене та відповідно до статті 12 Закону України «Про захист економічної конкуренції», сьогодні, 19 серпня, Комітетом визнано акціонерне товариство «Дніпропетровський стрілочний завод» таким, що займало монопольне (домінуюче) становище на ринку стрілочних переводів для залізничних колій загального користування у період з 01.01.2016 по 30.06.2018 з часткою 100 %.
Зауважимо, визнання підприємства монополістом не тягне за собою покарання, якщо підприємство не порушувало конкурентного законодавства. Водночас цей статус накладає на нього зобов’язання більш відповідально ставитися до власної діяльності та не допускати зловживань власним монопольним становищем.
Довідково: залізничні стрілочні переводи – це спеціальні колійні пристрої призначені для переведення рухомого складу з однієї колії на іншу. Основним їх кінцевим споживачем в Україні є Укрзалізниця та її філії.