АМКУ почав дослідження продажу «Кримського титану» російській компанії

Опубліковано 20 січня 2022 року о 11:05

30 грудня 2021 року на офіційному сайті Group DF та низкою вітчизняних засобів масової інформації було поширено новину про продаж всіх активів приватного акціонерного товариства  «Ukrainian Chemical Products» (м. Київ) (раніше - «Кримський Титан») російській компанії «Общество с ограниченной ответственностью «РУССКИЙ ТИТАН» (м. Петрозаводськ, Республіка Карелія).

Водночас будь-яких заяв щодо придбання цих активів (набуття над ними контролю) від російської компанії «Общество с ограниченной ответственностью «РУССКИЙ ТИТАН» чи інших суб’єктів господарювання до АМКУ не надходило.

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» та статтею 4 Закону України «Про захист економічної конкуренції», АМКУ здійснює державний контроль за додержанням законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема,  в частині контролю за концентраціями та узгодженими діями суб’єктів господарювання, у тому числі - і шляхом перевірки інформації зі ЗМІ.

Згідно з частиною першою статті 24 Закону України «Про захист економічної конкуренції», концентрація, що потребує дозволу Комітету, забороняється до надання дозволу на її здійснення.

Враховуючи наведене,  Комітет за власною ініціативою розпочав дослідження за фактом набуття контролю над активами приватного акціонерного товариства «Ukrainian Chemical Products». Зокрема, встановлюється чи є набуття активів концентрацією, чи потребувала така концентрація дозволу АМКУ та чи є такі дії порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

У разі встановлення фактів порушення, на нового власника активів приватного акціонерного товариства  «Ukrainian Chemical Products» чекатиме відповідальність у вигляді штрафних санкцій (до 5% доходу (виручки) за рік, що передуватиме накладенню штрафу).

Нагадаємо, потужності приватного акціонерного товариства  «Ukrainian Chemical Products» розташовано у м. Армянськ (АР Крим). Підприємство виробляє титанову продукцію. За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) товариства є Дмитро Фірташ.


Оберіть зручний ЗАСТОСУНОК - дізнавайтеся НОВИНИ першими

Facebook / Telegram / Instagram / Twitter


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux