АМКУ оголосив конкурс на посади уповноважених з розгляду скарг у сфері публічних закупівель

Опубліковано 13 лютого 2023 року о 12:36

Антимонопольний комітет України оголосив конкурс на посади уповноважених з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Про це йдеться у відповідному оголошенні, розміщеному на сайті Комітету.

Інститут уповноважених з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель запроваджений Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо повноважень Антимонопольного комітету України у сфері публічних закупівель» від 05.02.2021 № 1219-IX. Також Міністерством юстиції України зареєстроване схвалене Комітетом 16.03.2021 розпорядження «Про затвердження Порядку конкурсного відбору та призначення на посади уповноважених з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель».

Війна росії проти України внесла свої корективи у впровадження нового інституту. Та найближчим часом перші четверо з можливих 10 уповноважених з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель будуть відібрані та зможуть розпочати роботу в органі оскарження.

Виключною компетенцією уповноважених є розгляд скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Строк їхніх повноважень – сім років. На них поширюватимуться вимоги та обмеження, встановлені законодавством у сфері запобігання корупції, та не поширюватиметься дія Закону України "Про державну службу".

Особа, яка претендує на призначення на посаду уповноваженого з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, повинна бути громадянином України, мати вищу освіту освітньо-кваліфікаційного рівня магістра (спеціаліста) (зокрема юридичну та/або економічну, та/або технічну), стаж роботи за фахом не менше п’яти років протягом останніх десяти років та вільно володіти державною мовою.

Окрім цього, Комісія з конкурсного відбору враховуватиме наявність та рівень професійної компетентності кандидатів, лідерства, управління організацією роботи, прийняття ефективних рішень, комунікації та взаємодії, стресостійкості, доброчесності, орієнтації на професійний розвиток, аналітичні здібності, навички роботи з великими масивами інформації.

За результатами конкурсу Комісія відбере претендентів із найвищим рейтингом та з їх числа – переможця на кожну з чотирьох оголошених посад для внесення Голові АМКУ відповідних пропозицій.

«Зараз запуск роботи інституту уповноважених з розгляду скарг знову на часі. Адже відкритість поступово повертається у закупівлі. Так само збільшується й кількість заяв до органу оскарження. Антимонопольний комітет вітає повернення прозорості у сферу закупівель, яка поновлює змагальність та гарантує суб’єктам господарювання можливість захистити свої права!», - прокоментувала оголошення конкурсу голова АМКУ Ольга Піщанська.

З більш детальною інформацією про конкурс можна ознайомитися за посиланням.


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux