Розпорядженням державного уповноваженого від 23.09.2025 № 03/201-р розпочато розгляд справи № 130-26.13/131-25 за ознаками вчинення державним підприємством «Морський торговельний порт «Чорноморськ» (далі – ДП «МТП» Чорноморськ») порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого:
- частиною першою статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з надання доступу до об’єктів портової інфраструктури в морському порту Чорноморськ, відкритих складських площ зернового морського терміналу державного підприємства «Морський торговельний порт «Чорноморськ», шляхом нав’язування комплексу послуг з надання доступу до об’єктів портової інфраструктури, відкритих складських площ зернового морського терміналу державного підприємства «Морський торговельний порт «Чорноморськ», які використовуються при виконанні портовими операторами розвантажувально-навантажувальних робіт в тилах причалів №№ 3, 4, 5, 6 в морському порту Чорноморськ, та встановленні економічно необґрунтованої вартості цих послуг, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів (портових операторів), які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на цьому ринку;
- пунктом 2 частини другої статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з надання доступу до об’єктів портової інфраструктури у морському порту Чорноморськ, відкритих складських площ зернового морського терміналу державного підприємства «Морський торговельний порт «Чорноморськ», які використовуються при виконанні портовими операторами розвантажувально-навантажувальних робіт в тилах причалів №№ 3, 4, 5, 6 в морському порту Чорноморськ, шляхом застосування різних цін та умов до рівнозначних угод з суб’єктами господарювання, без об’єктивно виправданих на те причин.
Державний уповноважений у справі № 130-26.13/131-25 – Богдан Горобець.
Строк розгляду справи № 130-26.13/131-25 відповідно до частини першої статті 371 Закону України «Про захист економічної конкуренції» – протягом трьох років.