Зобов'язання України щодо створення ефективної системи контролю державної допомоги суб'єктам господарювання, за зразком системи, яка існує у Європейському Союзі, передбачені низкою міжнародних угод.
Найбільш чіткі вимоги до такої системи встановлено у статтях 262 – 267 Частини 2 «Державна допомога» Глави 10 «Конкуренція» Розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.
1 вересня 2017 року в Антимонопольному комітеті розпочалася реалізація Проєкту Європейського Союзу «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги».
Реалізація проєкту відбуватиметься за підтримки конкурентних відомств країн-членів ЄС, консорціуму у складі з WYG (Хорватія), Deloitte Ukraine (Україна), Crown Agents (Велика Британія), Comper (Польща), Center for Effective Legislation (Україна), RAM 360 (Україна).
Метою зазначеного проекту є підтримка інституалізації та розбудови ефективної Системи контролю та моніторингу державної допомоги в Україні відповідно до вимог Угоди про асоціацію України з ЄС.
Керівником Проєкту буде Сігітас Цемнолонскіс (Mr. Cemnolonskis Sigitas), у минулому Голова підрозділу державної допомоги у Раді з конкурентної політики Литви, член Ради конкурентної політики Литви з конкурентної політики.
Наразі готуються документи, необхідні для офіційної реєстрації Проєкту в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі.
Період реалізації проєкту: 1 вересня 2017 року – 1 серпня 2020 року (36 місяців).