Європейський банк реконструкції та розвитку — міжнародний фінансово-кредитний інститут, який надає допомогу країнам від Центральної Європи до Центральної Азії для проведення ринкових реформ, активного інтегрування економік цих країн у міжнародні господарські зв'язки.
З лютого 2016 року в Антимонопольному комітеті України (далі – Комітет) розпочато реалізацію Проекту Європейського банку реконструкції та розвитку «Зміцнення потенціалу Антимонопольного комітету України в сфері конкуренції» (далі – Проєкт). Виконавцем Проєкту є товариство з обмеженою відповідальністю «Сі Ем Ес Райх-Рорвіг Хайнц»,
Загальна мета Проекту: удосконалення законодавчої і нормативно-правової бази та практики їх застосування Комітетом і судами шляхом підвищення обізнаності головних дійових осіб у сфері конкуренції, а також залучення технічної допомоги у відповідних сферах конкурентної політики.
Цілі Проєкту:
- Підготовка правових інструментів (коментарі до законів, аналіз практики застосування законодавства, імплементація правових механізмів), які допоможуть уніфікувати практику застосування конкурентного законодавства в Україні.
- Проведення професійно орієнтованих навчальних тренінгів для працівників Антимонопольного комітету України з метою покращення їх знань у сфері захисту економічної конкуренції, а особливо в економічному аспекті.
- Співпраця з українськими відомствами та фахівцями, залученими до виконання Проекту, для успішного виконання поставлених завдань.
Очікувані результати від реалізації Проєкту:
- Розробка практичних коментарів до Закону України «Про захист економічної конкуренції» №2210-III від 11 січня 2001 року і до Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» №236/96-ВР від 7 червня 1996 року, беручи до уваги нещодавні правові розробки та існуючу практику як Антимонопольного комітету, так і судових рішень за 2014-2017 рр.
- Проведення серії професійних тренінгів для членів і співробітників Комітету з метою зміцнення їх здатності підтримувати конкурентну політику в Україні з особливим акцентом на економічні аспекти конкурентної політики та на реалізацію права. До участі у тренінгах також залучатимуться представники територіальних відділень Комітету.
- Сприяння в розробці Комітетом ряду інструментів, які дозволять Комітету покращити правозастосовчу діяльність.
Період реалізації Проєкту: 19 лютого 2016 року – 18 лютого 2019 року.