Співробітництво на підставі двосторонніх угод

Опубліковано 19 серпня 2019 року о 13:35

Двостороннє співробітництво у галузі конкурентної політики має всі підстави для подальшого поглиблення і розвитку, оскільки воно, як правило, базується на засадах обопільної довіри, близькості інтересів і традицій, більш детальних правових нормах. Крім того, у світі ще не досягнуто і у найближчому майбутньому не передбачається досягнення консенсусу щодо відповідних юридичних та економічних принципів, необхідних для розробки глобальної угоди. На противагу цьому переваги і досягнення у сфері розвитку двостороннього співробітництва є реальними і очевидними.

Співробітництво на підставі спеціальних двосторонніх угод з іноземними конкурентними відомствами набуло нового поштовху, оскільки спрямоване на практичне використання цих угод при розгляді порушень міжнародного характеру.

Міжурядові міжнародні угоди про співробітництво у галузі конкуренції

Договір містить сучасну процедуру конкретної взаємодії органів влади та управління у сфері застосування національного антимонопольного законодавства, координації спільних дій щодо попередження, обмеження і припинення антиконкурентної діяльності суб'єктів господарювання, подолання негативних наслідків від такої діяльності або втручання державних органів у господарську діяльність країн-партнерів, якщо вони зачіпають важливі інтереси сторін і негативно впливають на їхні торгівельні відносини. При розробці документа було використано міжнародний досвід у цій галузі, зокрема, напрацювання Європейської Комісії, ЮНКТАД та ОЕСР - організацій, які послідовно здійснюють аналітичні дослідження у сфері необхідної взаємодії національних органів з питань конкурентної політики. Крім того, в процесі його підготовки були досліджені та враховані чинні міжнародні угоди у цій сфері, зокрема, Угода між Європейськими Співтовариствами та Урядом США стосовно застосування конкурентного законодавства. Зазначений Договір Комітет розглядає як типовий і на його базі  аналогічні міжурядові договори про співробітництво в галузі конкурентної політики пізніше були укладені з Грузією, Азербайджанською Республікою та Республікою Вірменія.

Таким чином, на сьогодні чинними у є наступні міжурядові договори про співробітництво у галузі конкуренції:

  1.  Договір між Кабінетом Міністрів України та Урядом Грузії про співробітництво в галузі конкурентної політики від 17.07.2002р.
  2.  Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Азербайджанської Республіки в галузі конкурентної політики від 28.08.2002р.
  3. Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Вірменської Республіки в галузі конкурентної політики від 11.05.2004р.

Виходячи з наведеного переліку, до сфери відповідальності Антимонопольного комітету України відносяться чотири двосторонні договори, укладені Україною в галузі захисту конкуренції.

Угоди про міжвідомче співробітництво у галузі конкуренції

З метою розвитку професійного співробітництва при розгляді справ про порушення конкурентного законодавства Антимонопольний комітет України уклав такі міжвідомчі угоди про співробітництво в галузі конкуренції:

  1. Меморандум про співробітництво в сфері захисту економічної конкуренції між Антимонопольним комітетом України та Антимонопольним відомством Австрійської Республіки від 22.10.2009 р.
  2. Угода про співробітництво між Міністерством підприємництва та інвестицій Республіки Бєларусь та Антимонопольним комітетом України 18.02.1997 р.
  3. Протокол між Антимонопольним комітетом України та Міністерством антимонопольного регулювання і торгівлі Республіки Білорусь про внесення змін до Угоди про співробітництво між Міністерством підприємництва та інвестицій Республіки Білорусь та Антимонопольним комітетом України від 18 лютого 1997 року (далі – Протокол), підписаний 20 грудня 2017 року у м. Мінськ (Республіка Білорусь).
  4. Меморандум про співробітництво в сфері захисту економічної конкуренції між Антимонопольним комітетом України та Комісією з питань захисту конкуренції Республіки Болгарія від 12.12.2007р.
  5. Меморандум про співробітництво у сфері конкурентної політики між Антимонопольним комітетом України та Агенцією з конкуренції Грузії, підписаний 28.09.2018 р.
  6. Угода між Антимонопольним комітетом України та Радою з питань конкуренції Латвійської Республіки про співробітництво у галузі конкурентної політики від 29.04.2005р.
  7. Угода про співробітництво між Державним відомством з питань конкуренції та захисту прав споживача Литовської Республіки та Антимонопольним комітетом України  18.02.1997р.
  8. Меморандум про співробітництво у сфері конкурентної політики між Антимонопольним комітетом України та Радою з конкуренції Республіки Молдова, підписаний 30 червня 2016 р.
  9. Угода про співробітництво між Антимонопольним комітетом України і Президентом Відомства з питань конкуренції та захисту прав споживачів Республіки Польща від 5.06.1997р. (внесено зміни 17.12.2007р.)
  10. Меморандум про співробітництво у сфері конкурентної політики між Антимонопольним комітетом України та Турецьким конкурентним відомством, підписаний 9 жовтня 2013 р.
  11. Меморандум про співробітництво між Антимонопольним комітетом України та Радою з питань конкуренції Румунії від 18.11.2010р.
  12. Меморандум про співробітництво в сфері захисту економічної конкуренції між Антимонопольним комітетом України та Антимонопольним відомством Словацької Республіки від 30.03.2007р.
  13. Угода про співробітництво в галузі конкурентної політики між Антимонопольним комітетом України та Агентством з економічної конкуренції Угорської Республіки від 27.01.2006р.
  14. Угода про співробітництво між Антимонопольним комітетом України і Міністерством економічної конкуренції Чеської Республіки 19.12.1994р.
  15. Меморандум про співробітництво у сфері конкурентної політики між Антимонопольним комітетом України та Комісією з питань конкуренції Швейцарської Конфедерації, підписаний 8 вересня 2011 р.

Отже, співробітництво Антимонопольного комітету України з конкурентними відомствами країн світу сприяє обміну досвідом, забезпечує захист економічної конкуренції на території держав-учасниць Угод, а також сприяє припиненню спотворень конкуренції у випадках, які виходять за межі юрисдикції національного антимонопольного законодавства.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux