2023

Опубліковано 24 березня 2023 року о 17:02
Онлайн-платформи позитивно впливають на конкуренцію між компаніями" - латвійські       та литовські конкурентні відомства провели паралельні дослідження

29.08.2023

Рада з питань конкуренції (РК) у своїх розслідуваннях щодо нагляду за ринком виявила практики онлайн-платформ, які можуть становити ризик обмеження конкуренції, дійшовши при цьому висновку, що онлайн-платформи сприяють конкуренції між компаніями, які користуються їхніми послугами, а також приносять вигоду споживачам.

З огляду на розвиток електронної торгівлі в останні роки та вплив пандемії COVID-19, онлайн-платформи стають все більш важливим каналом збуту, що заохочує компанії продавати товари онлайн. Щоб глибше зрозуміти принципи роботи онлайн-платформ, латвійські та литовські конкурентні відомства провели паралельні дослідження ринку, щоб виявити ситуації, які можуть мати негативний вплив на конкуренцію на цифрових ринках.

Читати далі...

Концентрації: Комісія розпочала поглиблене розслідування щодо запропонованого придбання Figma компанією Adobe

22.08.2023

Європейська Комісія розпочала поглиблене розслідування, щоб, відповідно до Регламенту ЄС про концентрації, оцінити запропоноване придбання компанії Figma компанією Adobe. Комісія занепокоєна тим, що угода може зменшити конкуренцію на світових ринках у сфері постачання інтерактивного програмного забезпечення для дизайну продуктів та інструментів для створення цифрових активів.

Adobe - це міжнародна компанія, яка пропонує, серед іншого, програмне забезпечення для творчого дизайну (наприклад, Illustrator і Photoshop) та інструмент для інтерактивного дизайну продуктів (Adobe XD). Figma – постачальник веб-інструменту для спільної роботи над інтерактивним дизайном продуктів (Figma Design), а також інструменту для роботи з інтерактивними дошками.

Читати далі...

 Антимонопольне законодавство: Комісія надіслала Google Заяву про заперечення (попередні висновки) щодо зловживань у сфері інтернет-реклами


14.06.2023

Європейська комісія повідомила Google про свою попередню думку, що компанія порушила антимонопольне законодавство ЄС, спотворивши конкуренцію в галузі рекламних технологій (“adtech”). Комісія вважає, що Google надає перевагу своїм власним технологічним послугам медійної реклами в Інтернеті на шкоду конкуруючим постачальникам послуг рекламних технологій, рекламодавцям та інтернет-видавцям.  

Читати далі...

Антимонопольне законодавство: Європейська Комісія ухвалює нові Положення про горизонтальні блокові виключення та Горизонтальні керівні принципи


14.06.2023

Європейська комісія сьогодні прийняла переглянуті Положення про горизонтальні блокові виключення щодо угод про дослідження та розробки («R&D») і угоди про спеціалізацію («HBERs»), які супроводжуються переглянутими Горизонтальними керівними принципами, після ретельної оцінки та перегляду поточних правил. Переглянуті HBERs і Керівні принципи надають підприємствам більш чіткі та оновлені вказівки, щоб допомогти їм оцінити сумісність їхніх горизонтальних угод про співпрацю з правилами конкуренції ЄС. Нові HBERs набудуть чинності 1 липня 2023 року, а Рекомендації – після їх публікації в Офіційному журналі ЄС.  

Читати далі...

Державна допомога: Єврокомісія схвалила фінську схему підтримки компаній в умовах війни росії проти України на суму 1 мільярд євро


27.03.2023

Європейська Комісія схвалила фінську програму підтримки компаній в умовах війни росії проти України на суму 1 мільярд євро. Схема була схвалена в рамках Тимчасових кризових рамкових положень щодо державної допомоги, прийнятих Комісією 9 березня 2023 року для підтримки заходів у секторах, які є ключовими для прискорення зеленого переходу та зменшення паливної залежності. Нове Положення частково вносить зміни та продовжує дію Тимчасових кризових рамкових положень, прийнятих 23 березня 2022 року, щоб дати можливість державам-членам підтримати економіку в контексті поточної геополітичної кризи, до якої вже вносилися зміни 20 липня 2022 року та 28 жовтня 2022 року.  

Читати далі...

Єврокомісія робить радикальний крок для подолання "зеленого камуфляжу" (greenwashing)


24.03.2023

Європейська Комісія 22 березня 2023 року запропонувала загальні критерії для протидії «зеленому камуфляжу» та оманливим екологічним заявам. Відповідно до цієї пропозиції, споживачі отримають більше ясності та впевненості в тому, що коли щось продається як «екологічне», воно дійсно є екологічним, а також якіснішу інформацію для вибору екологічно чистих продуктів та послуг. Бізнес також виграє, оскільки компанії, які докладають справжніх зусиль для підвищення екологічності своєї продукції, стануть більш впізнаваними та визнаними споживачами і зможуть збільшити свої продажі - замість того, щоб стикатися з недобросовісною конкуренцією.  

Читати далі...


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux