Онлайн-платформи позитивно впливають на конкуренцію між компаніями" - латвійські та литовські конкурентні відомства провели паралельні дослідження
29.08.2023 |
Рада з питань конкуренції (РК) у своїх розслідуваннях щодо нагляду за ринком виявила практики онлайн-платформ, які можуть становити ризик обмеження конкуренції, дійшовши при цьому висновку, що онлайн-платформи сприяють конкуренції між компаніями, які користуються їхніми послугами, а також приносять вигоду споживачам.
З огляду на розвиток електронної торгівлі в останні роки та вплив пандемії COVID-19, онлайн-платформи стають все більш важливим каналом збуту, що заохочує компанії продавати товари онлайн. Щоб глибше зрозуміти принципи роботи онлайн-платформ, латвійські та литовські конкурентні відомства провели паралельні дослідження ринку, щоб виявити ситуації, які можуть мати негативний вплив на конкуренцію на цифрових ринках.
Концентрації: Комісія розпочала поглиблене розслідування щодо запропонованого придбання Figma компанією Adobe
22.08.2023 |
Європейська Комісія розпочала поглиблене розслідування, щоб, відповідно до Регламенту ЄС про концентрації, оцінити запропоноване придбання компанії Figma компанією Adobe. Комісія занепокоєна тим, що угода може зменшити конкуренцію на світових ринках у сфері постачання інтерактивного програмного забезпечення для дизайну продуктів та інструментів для створення цифрових активів.
Adobe - це міжнародна компанія, яка пропонує, серед іншого, програмне забезпечення для творчого дизайну (наприклад, Illustrator і Photoshop) та інструмент для інтерактивного дизайну продуктів (Adobe XD). Figma – постачальник веб-інструменту для спільної роботи над інтерактивним дизайном продуктів (Figma Design), а також інструменту для роботи з інтерактивними дошками.
Антимонопольне законодавство: Комісія надіслала Google Заяву про заперечення (попередні висновки) щодо зловживань у сфері інтернет-реклами
14.06.2023 |
Європейська комісія повідомила Google про свою попередню думку, що компанія порушила антимонопольне законодавство ЄС, спотворивши конкуренцію в галузі рекламних технологій (“adtech”). Комісія вважає, що Google надає перевагу своїм власним технологічним послугам медійної реклами в Інтернеті на шкоду конкуруючим постачальникам послуг рекламних технологій, рекламодавцям та інтернет-видавцям.
Антимонопольне законодавство: Європейська Комісія ухвалює нові Положення про горизонтальні блокові виключення та Горизонтальні керівні принципи
14.06.2023 |
Європейська комісія сьогодні прийняла переглянуті Положення про горизонтальні блокові виключення щодо угод про дослідження та розробки («R&D») і угоди про спеціалізацію («HBERs»), які супроводжуються переглянутими Горизонтальними керівними принципами, після ретельної оцінки та перегляду поточних правил. Переглянуті HBERs і Керівні принципи надають підприємствам більш чіткі та оновлені вказівки, щоб допомогти їм оцінити сумісність їхніх горизонтальних угод про співпрацю з правилами конкуренції ЄС. Нові HBERs набудуть чинності 1 липня 2023 року, а Рекомендації – після їх публікації в Офіційному журналі ЄС.
Державна допомога: Єврокомісія схвалила фінську схему підтримки компаній в умовах війни росії проти України на суму 1 мільярд євро
27.03.2023 |
Європейська Комісія схвалила фінську програму підтримки компаній в умовах війни росії проти України на суму 1 мільярд євро. Схема була схвалена в рамках Тимчасових кризових рамкових положень щодо державної допомоги, прийнятих Комісією 9 березня 2023 року для підтримки заходів у секторах, які є ключовими для прискорення зеленого переходу та зменшення паливної залежності. Нове Положення частково вносить зміни та продовжує дію Тимчасових кризових рамкових положень, прийнятих 23 березня 2022 року, щоб дати можливість державам-членам підтримати економіку в контексті поточної геополітичної кризи, до якої вже вносилися зміни 20 липня 2022 року та 28 жовтня 2022 року.
Єврокомісія робить радикальний крок для подолання "зеленого камуфляжу" (greenwashing)
24.03.2023 |
Європейська Комісія 22 березня 2023 року запропонувала загальні критерії для протидії «зеленому камуфляжу» та оманливим екологічним заявам. Відповідно до цієї пропозиції, споживачі отримають більше ясності та впевненості в тому, що коли щось продається як «екологічне», воно дійсно є екологічним, а також якіснішу інформацію для вибору екологічно чистих продуктів та послуг. Бізнес також виграє, оскільки компанії, які докладають справжніх зусиль для підвищення екологічності своєї продукції, стануть більш впізнаваними та визнаними споживачами і зможуть збільшити свої продажі - замість того, щоб стикатися з недобросовісною конкуренцією.