1. дії, які призвели чи можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції;
2. зокрема, визнаються антиконкурентними узгодженими діями, які стосуються:
3. вчинення суб’єктами господарювання схожих дій (бездіяльності) на ринку товару, які призвели чи можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції у разі, якщо аналіз ситуації на ринку товару спростовує наявність об’єктивних причин для вчинення таких дій.
Антиконкурентними узгодженими діями вважаються дії згідно статей: 7 (стосовно малих або середніх підприємців), 8 (стосовно постачання та використання товарів), 9 (стосовно прав інтелектуальної власності), 10 (стосовно дій, які можуть бути дозволені) відповідного Закону.
Також до Антиконкурентних узгоджених дій відносять вертикальні узгоджені дії, до яких застосовуються типові вимоги згідно з розпорядженням АМКУ.
Особа, що вчинила антиконкурентні узгоджені дії, але раніше за інших учасників цих дій добровільно повідомила про це Антимонопольний комітет України чи його територіальне відділення та надала інформацію, яка має суттєве значення для прийняття рішення у справі, звільняється від відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, передбаченої статтею 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції».
Органи Антимонопольного комітету України на підставі вмотивованого клопотання в інтересах розслідування справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції забезпечують конфіденційність інформації про особу.
Особа, що вчинила антиконкурентні узгоджені дії, але раніше за інших учасників цих дій добровільно повідомила про це, не може бути звільнена від відповідальності якщо вона:
Узгоджені дії, які не призводять до суттєвого обмеження конкуренції на всьому ринку, чи в значній його частині, можуть бути дозволені Антимонопольним комітетом України, якщо учасники узгоджених дій доведуть, що ці дії сприяють:
Уряд України може дозволити узгоджені дії, на які Антимонопольним комітетом України не було надано дозволу, якщо учасники узгоджених дій доведуть, що позитивний ефект для суспільних інтересів переважає негативні наслідки обмеження конкуренції.
При цьому, передбачений законодавством дозвіл Уряду України на узгоджені дії не може бути наданий, якщо: