Звіт про роботу АМКУ щодо інвентаризації чинних програм державної допомоги у 2021 р. та плани на 2022 р.

Опубліковано 08 лютого 2022 року о 13:31

Антимонопольним комітетом України (далі – Комітет) здійснюється робота щодо інвентаризації чинних програм державної допомоги та приведення надавачами державної допомоги таких програм у відповідність із Законом України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» (далі – Закон) та Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі – Угода).

У зв’язку із вищенаведеним, Комітетом у 2022 році проведено низку зустрічей з представниками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства культури та інформаційної політики, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Державного агентства України з питань кіно. Наразі очікується інформація від зазначених органів за встановленою Комітетом формою.

Водночас, в межах реалізації своїх повноважень, Комітетом створено тематичну підгрупу Галузевої робочої групи з питань державної допомоги (далі – Тематична підгрупа ГРГ), яка здійснює свою діяльність з метою приведення заходів державної допомоги, передбачених нормами Податкового та Митного кодексів України, у відповідність до Закону та Угоди. 

Під час діяльності Тематичної підгрупи ГРГ протягом 2021 - 2022 років Комітетом здійснено наступне:

  • проведено 4 засідання Тематичної підгрупи ГРГ з представниками Міністерства інфраструктури України, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України та Проекту технічної допомоги ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впроваджені правил державної допомоги». За результатами засідань Тематичної підгрупи ГРГ, учасниками встановлено, що низка норм Податкового кодексу України за якими відповідальним центральним органом виконавчої влади є Міністерство інфраструктури України, містять ознаки державної допомоги та потребують повідомлення до Комітету у встановленому законодавством порядку для здійснення Комітетом відповідної оцінки.
  • поведено 2 засідання Тематичної підгрупи ГРГ з представниками Міністерства економіки України (далі – Мінекономіки), Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України та Проекту технічної допомоги ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впроваджені правил державної допомоги», під час яких обговорювалися потенційні заходи державної допомоги, передбачені Податковим та Митним кодексами України за якими відповідальним є Мінекономіки. Також з представниками Мінекономіки заплановано проведення ще 2 засідань до яких буде залучено представників Мінфіну та ДПС.
  • заплановано проведення засідання Тематичної підгрупи ГРГ з Міністерством енергетики України та Міністерством охорони здоров’я України про що повідомлено Міністерства листами.
  • в подальшому планується провести засідання Тематичної підгрупи ГРГ з Міністерством культури та інформаційної політики України, Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством оборони України, Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством, освіти і науки України, Державним космічним агентством України, Національним банком України та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

На підставі отриманої від згаданих ЦОВВ інформації щодо існуючих програм підтримки Комітетом буде здійснено відповідний аналіз щодо наявності ознак державної допомоги. За результатами здійсненого аналізу Комітетом буде сформовано реєстр чинної державної допомоги й у другому кварталі 2022 року заплановано здійснити звітування стороні ЄС щодо проведеної інвентаризації чинних програм державної допомоги.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux